CSM Făgăraș, învinsă la Vaslui

sursa foto: Cristian Ramba / csmfagaras.ro

CSM Făgăraș a fost învinsă, din nou, joi, în deplasare la HC Vaslui. Scor 26-24, într-o partidă contând pentru etapa 21 a Ligii Zimbrilor.

Aceasta este a patra înfrângere consecutivă pentru echipa făgărășeană. Deși elevii lui Liviu Andrieș au avut un start bun al meciului, reușind să conducă în primele 10 minute, chiar și la o diferență de patru goluri, vasluienii s-au mobilizat și au preluat conducerea, intrând la pauză cu un avantaj de 2 puncte pe tabelă (15-13).

În a doua repriză, fiecare echipă a înscris 11 goluri.

Agromar

Pentru echipa făgărășeană, cei mai buni marcatori au fost Bahan, care a înscris de 9 ori, Vaidasigan, Bejinariu și Huta, fiecare reușind câte trei goluri. În urma acestei înfrângeri, CSM rămâne pe locul 12, cu doar 13 puncte acumulate după 21 de meciuri.

În următoarea partidă vom primi vizita celor de la HCDS Constanța, joi, 8 martie, de la ora 18.