Demgy Făgăraș angajează

Membră a grupului Demgy Group, Demgy Făgăraș S.R.L. este o societate cu capital francez care operează în sectorul injecției de mase plastice având o bogată tradiție în realizarea componentelor auto și a pieselor prelucrate mecanic în industria automotive, industria aeronautică precum și alte industrii.

Demgy Făgăraș angajează:

  • Șef proiect;
  • Inginer Automatist;
  • Reglori mașini injecție

Dacă sunteți interesat, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa noastră de e-mail. Vă așteptăm să vă alăturați echipei noastre dinamică și entuziastă!

Persoanele interesate sunt rugate să sune la nr. de telefon: 0766.065.013 sau să trimită CV-ul la adresa office.fagaras@demgy.com.

ȘEF PROIECT

Ești dinamic, autonom și organizat?

Știi sa comunici bine in limba engleza si deții cunoștințe suficiente pentru a fi independent in utilizarea mijloacelor informatice de lucru?

Atunci alătură-te echipei DEMGY FAGARAS!

Beneficii:

  • Salariu motivant compus din prime (in functie de realizari: productivitate, flexibilitate, complexitate) +Tichete de masa;
  • prime de sarbatori;
  • asigurare de sanatate privata, gratuita;
  • Team-building
  • Traininguri de specializare
  • Cursuri de dezvoltare personala
  • Suport in reconversii profesionale interne
  • Evenimente/petreceri de companie

COMPETENȚE NECESARE

  • Competente de planificare, coordonare si organizare a activitatii si a resurselor;
  • Competente de control-evaluare;
  • Limba engleză (scris si vorbit) nivel avansat;
  • Gestionarea competentă a aplicațiilor standard MS Office;
  • Cunoștințe tehnice si desen tehnic – avantaj;
  •  Experiență în lucrul pe proiecte – avantaj.

Misiunea/scopul postului

Coordonarea eficientă a tuturor activităților proiectului în vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai înalte standarde din punct de vedere timp, cerințe, cost, nivel de calitate.

Royall Security
Sezar Forest - soferi profesionisti
Benzinaria Recea - Pasti 2024
JTTI
Demgy
Proaspat Alb
Primaria Soars - Pasti 2024

Activitati principale

  • Analizeaza caietele de sarcini si documentatia tehnica contractuala a clientilor.
  • Participa la conceperea mijloacelor (utilaje si masini) necesare in productie si pentru control.
  • Este garantul bunei desfasurari a proiectului din punct de vedere tehnic, costuri, termene.
  • Pune in practica planificarea de urmarire a proiectului in conformitate cu regulile societatii si respectand procedurile de calitate
  • Urmarirea bugetului si a angajamentelor de investitii in utilaje si masini in raport cu bugetul prevazut
  • Integrarea problemelor

INGINER AUTOMATIST

Responsabilități

    • urmareste si respecta planul de mentenanta preventiva in ceea ce priveste functionarea in parametrii tehnici optimi a instalatiilor electrice ale utilajelor si echipamentelor electrice de la nivelul intregii societati. – asigura functionarea sistemelor de automatizare in paramentrii tehnici stabiliti;
    • asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare;
    • propune solutii de imbunatatire a proceselor;
    • participa la realizarea lucrarilor de investitii si reparatii, pe domeniul electric AMC – automatizari, la termenele si standardele de calitate stabilite.
    • se preocupa ca termenele de realizare a sarcinilor individuale sunt identificate in timp util in scopul incadrarii in sarcinile echipei.
    • sa asiste si sa ofere suport echipei in instalarea si funcționarea echipamentelor
    • sa diagnosticheze si sa repare sistemele si echipamentele
    • sa asigure efectuarea masuratorilor electrice / electronice de precizie
    • sa asigure identificarea si localizarea defecțiunii.
    • sa ofere mentenanța si repararea echipamentelor electrice si automatice
    • sa asigure intreținerea si calibrarea sistemelor si echipamentelor electronice,
    • sa monitorizeze funcționarea echipamentelor pentru controlul din timpul procesului si pentru acțiuni preventive.
    • sa asigure repararea si calibrarea elementelor de automatizare.
    • pregateasca pentru reviziile tehnice periodice
    • sa intervina prompt, prin actiuni specifice si ȋn limitele competentei, asupra cauzelor care pot produce functionarea anormala sau avarii ale acestora.

 Cerințe

    • studii superioare de specialitate: Automatica si Calculatoare / Electronica;.
    • experienta profesionala constituie avantaj in domeniul automatizarilor programabile;
    • bune cunostinte in domeniul automatizarilor industriale, automate programabile tip PLC Siemens, , Omron, masini interfata cu utilizator .
    • Roboti industriali, permatici.
    • abilitati de planificare si organizare, persoana responsabila, adaptabila;
    • cunostinte PC: suita MS Office, programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor;
    • cunoștințe lb. engleza nivel avansat (limbaj tehnic specific);

De asemenea, veti beneficia si de :

    • Asigurare medicala privata ( in conformitate cu Politica Angajatorului).
    • Prima si cadouri de Craciun;
    • Tichete cadou de Paste;
    • Obiectivele specifice pentru anul N vor fi aduse la cunoștință , in cursul ultimului trimestru al anului N-1.
    • Transport gratuit ( in conformitate cu Politica Angajatorului).
    • Bonuri de masa in valoare de 30 de lei/zi lucrata.
    • Angajarea va fi cu norma intreaga, programul fiind de 40 ore/ saptamana.
    • Concediu de odihna 21 zile /an.

Alte Beneficii:

    • Salariu motivant compus din prime (in functie de realizari: productivitate, flexibilitate, complexitate) .
    • Evenimente/petreceri de companie.

REGLORI MAȘINI INJECȚIE

  • Pregătirea şi montarea matrițelor
  • Dirijarea şi supravegherea procesului de injecție
  • Inlăturarea defecţiunilor/perturbaţiilor
  • Asigurarea calității pieselor executate
  • Manipularea perifericelor procesului de injecție

 Cerințe

  • Studii medii profil tehnic sau absolvent școală profesională
  • Cunoștințe de operare a utilajelor de injectare mase plastice
  • Cunoștințe de bază în ceea ce privește structura și construcția matrițelor,
  • Cunoștințe și experiență practică privind materialele folosite în procesul de injectare mase plastic
  • Cunoștințe de bază de electronică, transport, mecanică și pneumatică.

Apreciază