Locuri de muncă disponibile la Demgy Făgăraș

Membră a grupului Demgy Group, Demgy Făgăraș S.R.L. este o societate cu capital francez care operează în sectorul injecției de mase plastice având o bogată tradiție în realizarea componentelor auto și a pieselor prelucrate mecanic în industria automotive, industria aeronautică precum și alte industrii.

Demgy Făgăraș angajează:

  • Operator în producție
  • Reglori mașini injecție

Dacă sunteți interesat, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa noastră de e-mail. Vă așteptăm să vă alăturați echipei noastre dinamică și entuziastă!

Persoanele interesate sunt rugate să sune la nr. de telefon: 0766.065.013 sau să trimită CV-ul la adresa office.fagaras@demgy.com.

OPERATOR ÎN PRODUCȚIE

Responsabilități:

  • Verificarea si asamblarea pieselor;
  • Respectarea regulamentului de ordine interioara;
  • Formarea profesionala se face la locul de munca.

Cerințe:

Sezar Forest - soferi profesionisti
Isoplus Special - Pasti
Brutaria Dragus
Amanet King Onix
Moveos
curatare tapiterie
  • Citit si scris;
  • Seriozitate si responsabilitate
  • Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi de luni până vineri;

Beneficii:

  • VENITURI MEDII BRUTE DE PESTE 4700 LEI compuse din:
    • salariu de incadrare;
    • prima de obiectiv ;
    • bonuri de masa in plus fata de salariul de incadrare ;
    • bonus remarcabil pentru ore suplimentare;
    • transport asigurat de acasa la fabrica si retur;
    • asigurare privata de sănătate gratuită(full: inclusiv CT si RMN, etc);
    • sporuri (ore de noapte 25%, ore suplimentare 200%);
    • posibilitate de promovare in alte pozitii;
    • calificare la locul de munca;

REGLORI MAȘINI INJECȚIE

Responsabilități

  • Pregătirea şi montarea matrițelor
  • Dirijarea şi supravegherea procesului de injecție
  • Inlăturarea defecţiunilor/perturbaţiilor
  • Asigurarea calității pieselor executate
  • Manipularea perifericelor procesului de injecție

 Cerințe

  • Studii medii profil tehnic sau absolvent școală profesională
  • Cunoștințe de operare a utilajelor de injectare mase plastice
  • Cunoștințe de bază în ceea ce privește structura și construcția matrițelor,
  • Cunoștințe și experiență practică privind materialele folosite în procesul de injectare mase plastic
  • Cunoștințe de bază de electronică, transport, mecanică și pneumatică.

De asemenea, veti beneficia si de :

  • Asigurare medicala privata ( in conformitate cu Politica Angajatorului).
  • Prima si cadouri de Craciun;
  • Tichete cadou de Paste;
  • Obiectivele specifice pentru anul N vor fi aduse la cunoștință , in cursul ultimului trimestru al anului N-1.
  • Transport gratuit ( in conformitate cu Politica Angajatorului).
  • Bonuri de masa in valoare de 30 de lei/zi lucrata.
  • Angajarea va fi cu norma intreaga, programul fiind de 40 ore/ saptamana.
  • Concediu de odihna 21 zile /an.

Alte Beneficii:

  • Salariu motivant compus din prime (in functie de realizari: productivitate, flexibilitate, complexitate) .
  • Team-building
  • Traininguri de specializare
  • Cursuri de dezvoltare personala
  • Suport in reconversii profesionale interne
  • Evenimente/petreceri de companie.

Apreciază