Clarfon - ianuarie 2026
Acasă Social Duşi la Codlea de poliţie

Duşi la Codlea de poliţie

Infractorii făgărăşeni, care primesc pedepse privative de libertate, nu dau doi bani pe condamnări şi în ziua când trebuie să se prezinte la poarta închisorii sunt de negăsit.

Săptămânal poliţiştii făgărăşeni caută persoane condamnate la închisoare pentru a le duce forţat la Codlea.

În ultimele zile, doi condamnaţi au ajuns la penitenciar excortaţi de organele de poliţie. Ei au fost prinşi, ascunzându-se, pe raza Făgăraşului. Sunt doi localnici, unul de 18, celălalt de 23 de ani.

UID Fagaras
Competente digitale
Rahe Invest
Benzinariile Recea si Soars - Craciun 2025
La doi pasi
Mobila SH

Ambii erau condamnaţi pentru infracţiuunea de furt calificat. Cel de 18 ani avea de executat o pedeapsă privativă de libertate de 2 ani, cel de 23 de ani trebuie să stea după gratii 4 ani. Cei doi au fost reţinuţi de oamenii legii şi încarceraţi în Penitenciarul Codlea.

(Cristina Cornilă)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Competente digitale
Mobila SH
UID Fagaras
La doi pasi
Rahe Invest
Benzinariile Recea si Soars - Craciun 2025

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.