Echipa lui Daniel Bera a câştigat Cupa României

Handbalistul făgărășean Daniel Bera are de acum  în palmares medalia de aur şi Cupa României, potrivit Sport Fan Făgăraș.

Echipa Dinamo Bucureşti, la care handbalistul evoluează extremă stângă, a învins duminică, 14 mai 2017, echipa HC Constanța, cu 23-21.

În ziua în care clubul Dinamo a împlinit 69 de ani de la înființare, jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota au cucerit Cupa României, după o finală pasionantă, jucată la intensitate maximă până aproape de fluierul final. Ultima Cupă câștigată la handbal de Dinamo a fost în 1988.

Second hand & outlet
Moveos
Amanet King Onix
Spalatoria GPC
Agromar
Fantanita Craiesei

În finala mică, CSM Bucureşti a câştigat în fața formației Potaissa Turda cu 33-29, intrând în posesia medaliei de bronz.
Cele patru echipe vor evolua din nou, în aceeaşi formulă,  în meciurile din “Final 4”, care vor decide reprezentantele țării noastre în Champions League şi EHF.