Etapă nefericită pentru echipele făgărăşene

O nouă etapă, o nouă înfrângere pentru Civitas Făgăraş. În etapa a treia din al treilea eşalon fotbalistic, Civitas Făgăraş a făcut deplasarea la ASC Urban Titu, iar scorul final a fost 2-1, în defavoarea formaţiei noastre. Deşi scorul a fost strâns până în minutul 76, totuşi formaţia făgărăşeană nu a reuşit să păstreze măcar un scor de egalitate.

DSCN1643

Scorul a fost deschis de Ştefan Săndulescu de la Urban Titu, în minutul 37 al primei reprize. În partea a doua a jocului, în minutul 69, făgărăşenii reuşesc să obţină un penalti, transformat de Neamţu, scor 1-1. Pe finalul partidei făgărăşenii au cedat, golul victoriei fiind reuşit de gazdele făgărăşenilor în minutul 76, scor final 2-1.

Următorul meci al făgărăşenilor va fi pe teren propriu, în compania celor de la FC Păpăuţi, vineri, 20 septembrie de la ora 17.00 pe stadionul Park Arena din Făgăraş.

În Liga a IV-a, A.S.C. Oraşul Victoria şi Olimpic Voila au remizat 1-1, în partida disputată pe terenul celor de la Victoria. Dacă cele două echipe făgărăşene au remizat, obţinând fiecare câte un punct, formaţia Carpaţi Berivoi a pierdut dramatic în deplasarea de la Hărman, scorul final fiind de 6-0. În urma meciurilor disputate, echipa din Voila se află acum pe locul 6 în clasament, iar Carpaţi Berivoi şi A.S.C. Oraşul Victoria pe poziţiile 13, respectiv 14.