Succes la judo

A venit toamna, au început şi competiţiile sportive. De la un concurs de judo desfăşurat la Sibiu un sportiv făgărăşean s-a întors acasă cu o medalie de argint.

În zilele de 13-14 septembrie sportivii de la Clubul Sportiv Şcolar şi Clubul Sportiv Municipal s-au deplasat la Sibiu la Cupa „Temerarul”, unde au participat 26 de cluburi, dintre care 8 din stăinătate, din ţări precum Bulgaria, Grecia, Serbia, Italia, Austria, Ungaria, Ucraina şi Republica Moldova. Cu totul au fost 260 de sportivi.

Competiţia s-a desfăşurat pe două nivele de vârstă, respectiv cadeţi U 18 şi juniori U 20. CSS şi CSM au participat cu patru sportivi: Vâja Valentin la categoria 60 kg, Stoian Andrei la categoria 66 kg, Iarca Liviu la categoria 90 kg şi Socol Paul la categoria +90 kg. Toţi făgărăşenii au participat la categoria cadeţi U18.

Monumente funerare
JTTI

„După desfăşurarea competiţiei Socol Paul s-a clasat pe locul II şi a obţinut medalie de argint, după ce a învins în turul I un bulgar, iar în cap de serie pentru a intra în finală a învins un puternic sportiv din Italia. Sportivul Iarca Liviu a câştigat şi el trei meciuri, dar a pierdut în reclaificări, obţinând doar locul V.  Ceilalţi doi sportivi au pierdut, întrucât erau copii pentru U 15 şi au participat la U18”, spune antrenorul făgărăşenilor, Dragoş Ioan Vichente.