Principalii realizatori pentru HCM: Dobrin – 5 goluri ; Lohan – 4 goluri.

HCM: Şuteică – Geica, Rău, Dincă, Dobrin, Mânea, Bucşa,

Au mai evoluat : Ciulei – Blaga, Lazea, Lohan, Gângă, Moldovan, Pasere, Istrate.

Moveos
Benzinaria Recea - Pasti 2024
Florian Shaorma - Pasti
Isoplus Special - Pasti

Dacă în etapa precedentă handbaliştii făgărăşeni cedau un punct din pricina unui final slab de joc, sâmbătă, în partida cu ocupanta locului secund, H.C. Piteşti, le-au cedat pe amândouă, ca urmare a unei prestaţii la fel de slabe, dar în prima repriză. A fost de nerecunoscut modul cum au evoluat elevii lui Dumitru Opriş în această parte a jocului, cu o serie de erori pe ambele faze, dar şi cu multă nervozitate (Lazea a văzut direct roşu, iar Dincă, după ce a fost eliminat, a continuat să protesteze şi eliminarea s-a dublat), echipa jucând mai mult în inferioritate. Oaspeţii şi-au putut astfel vedea de treabă  şi şi-au asigurat, la pauza, un avans de 6 goluri (8-14), care s-a dovedit hotărâtor în obţinerea victoriei. O cu totul altă evoluţie au avut făgărăşenii în repriza secundă. Paradele lui Şuteică, golurile lui Dobrin de pe semicerc, trasoarele lui Lohan de la 9 metri, au ţinut echipa în joc şi, în minutul 43, făgărăşenii au reuşit să egaleze la 15. Până cu cinci minute înainte de final, echipele au mers cap la cap: 19-19, însă până la urmă, piteştenii au gestionat mai bine minutele ramase.

Ex-făgărăşeanul Răzvan Mateoniu contribuie şi el cu un gol decisiv pentru H.C. Piteşti. În minutul 57, el a dus scorul la 19-21, în schimb Frăţilă a irosit o aruncare de la 7 metri, iar Dincă a ratat singur cu portarul. În ultimul minut, juniorul Gângă reaprinde speranţele în tabăra făgă- răşeană, marcând pentru 20-21, dar ultimul atac a aparţinut oaspeţilor, care obţin o nouă aruncare de la 7 metri, pe care o transformă. Următoarea etapă a campionatului va avea loc miercuri, 20 martie, când H.C.M. Făgăraş va evolua în deplasare la Unirea Sânnicolau Mare.