Hochei de succes la Braşov

După o victoria cu 9-5 de acum două zile pentru care s- a muncit enorm, hocheiștii de la Corona au avut parte aseară de un nou meci în Liga Mol. Și nu unul oricare, ci un derby cu HSC Miercurea Ciuc, care venea sub Tâmpa cu avantajul faptului că a stat duminică seară.

„Lupii” de la Corona au demonstrat că în acest sezon pot trece în orice condiții de rivalii din Harghita și, la finalul unui meci de luptă, s-au impus cu 3-1.

Florian Shaorma - Pasti
Agromar
Monumente funerare
JTTI
Brutaria Dragus

Jocul a debutat sub semnul echilibrului, primul gol venind târziu în prima repriză, în minutul 17, marcator Petres Tivadar, asistat de Pisarenko. Surprinzător, oaspeții au egalat în minutul 26, Novak punctând în inferioritate numerică. Până la a doua pauză, brașovenii au trecut din nou în avantaj, la capătul unui contraatac de manual.
În ultima secundă a meciului, Roberto Gliga a marcat în poarta goală, profitând de faptul că harghitenii au scos goalkeeper-ul în încercarea de a egala.