Star FM - TOP Header
Clarfon - testare februarie 2026
Clarfon - oferta februarie 2026
Acasă Social Înotător făgărășean, calificat la Campionatul Național
,

Înotător făgărășean, calificat la Campionatul Național

Un tânăr făgărășean s-a calificat la Campionatele Naționale de înot cadeți 2018.

Vlad Curticăpean a reușit această performanță, deși nu s-a aflat în cea mai bună condiție fizică din cauza unui accident minor.

Este a treia calificare consecutivă la naționale a înotătorului legitimat la Corona Brașov.

Victoria Federal IFN
UID Fagaras
La doi pasi
Mobila SH
Monumente funerare
Rahe Invest
Reno Depo
Competente digitale
Florian Shaorma
Amanet King Onix

Tânărul de 12 ani a participat la cinci probe la competiția regională care s-a desfășurat la Bacău, weekend-ul trecut. Acum continuă pregătirile cu antrenorul Alina Hristov pentru naționalele care vor avea loc la Târgoviște, în iulie.

Campionul se deplasează la Brașov de trei ori pe săptămână pentru a se antrena cu Hristov, în lipsa unui bazin în Făgăraș. Înotătorul este cel mai bun cadet din județ, la categoria băieți 12-14 ani.

Vlad practică acest sport încă de la vârsta de 4 ani și este campionul Făgărașului din 2015.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Florian Shaorma
Victoria Federal IFN
Reno Depo
Amanet King Onix
Rahe Invest
La doi pasi
Monumente funerare
Mobila SH
UID Fagaras
Competente digitale

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.