Judokanii de la CSM au concurat la Târgu Secuiesc

Sâmbătă, 29 martie, a avut loc la Târgu Secuiesc faza a doua pe Euroregiunea 7 la Judo, la copii U-12, U-14 şi U-16. Zece sportivi au participat la această competiţie de la Clubul Sportiv Municipal Făgăraş (CSM), antrenaţi de instructorul Dragoş Ioan Vichente.

La U-16, Vâja Valentin şi Drumea Vlad s-au calificat pentru finala pe ţară care va avea loc la Oneşti în intervalul 4-6 aprilie 2014. În final, după două etape pe euroregiune, Vâja a ocupat locul I, iar Drumea Vlad s-a clasat pe locul III.

La U-12, au obţinut rezultate bune sportivii Căian Ioan (categoria 34 kg) – locul I, Grama Alexandru (categoria 55 de kilograme) – locul I.
Rezultate lăudabile au fost obţinute şi de Căian Alexandra (categoria 40 de kilograme), care a luat locul III, şi Căian Ioana (categoria 48 kilograme), care a obţinut locul II.

Au mai avut rezultate bune: Pipirig Alexandru (categoria +55 kilograme) – locul III, Iarca Dragoş (categoria 38 kilograme) – locul III.
Judokanii Broş Paul şi Ghircoiaş Mihai nu au urcat pe podium.