Juniorii E de la Civitas, pe locul IV în judeţ

Juniorii E ai Clubul Civitas, antrenaţi de Bogdan Dragoş, au mai bifat o victorie, în deplasare la Avântul Dumbrăviţa. Ei au câştigat partida cu 4-1, după ce la pauză conduceau cu 2-0.

Au marcat Flavius Fărcaş în minutul 2, George Avram în minutele 21 şi 34 şi căpitanul Andrei Moldovan în minutul 37. Marcatorul celor două goluri este chiar cu un an mai mic decât limita de vârstă.

Elevii lui Dragoş mai au de disputat o singură etapă, duminică, acasă cu Steagu Roşu Braşov.

Echipa ocupă locul 4 din 14 posibile, fiind devansată doar de echipe etalon din Braşov, respectiv FC Benţa pe locul I şi ACS Tâmpa pe locul II (ambele fiind şcoli private de fotbal) şi FC Braşov pe locul III.

Agromar

Micii fotbalişti făgărăşeni şi-au făcut mândru antrenorul, înregistrând 36 de goluri marcate în 12 etape. Bogdan Dragoş spune că este mulţumit de progresul elevilor săi, din punct de vedere fizic, cât şi tehnico-tactic.