Liga a IV-a: făgărăşenii scot rezultate tot mai bune

Echipele făgărăşene care evoluează în Liga a IV-a la fotbal scot rezultate din ce în ce mai bune. Olimpic Voila se află în topul clasamentului cu jocuri foarte bune, iar Carpaţi Berivoi şi Oraşul Victoria se remarcă prin prestaţii bune pe propriul teren.

Înaintea acestei etape a 11-a, Doripesco Hălchiu se afla pe poziţia a noua, cu 14 puncte, iar Carpaţi Berivoi pe locul 15, penultima poziţie în clasament. Însă, în urma disputei de la Berivoi de sâmbătă, 26 octombrie, berivenii reuşesc să se impună decisiv, scor final 2-0. În urma eşecului oaspeţii coboară două poziţii, iar Berivoiul mai urcă cu o treaptă în clasamentul provizoriu.

Jocurile bune ale formaţiei din Voila continuă şi în etapa a 11-a. Olimpic Voila a câştigat în deplasarea de la Caţa cu scorul de 1-2. Toate cele trei goluri au fost înscrise în repriza a doua, Roşu de la Voila a marcat în două rânduri, în minutele 64 şi 82. Fotbaliştii din Voila strâng trei puncte preţioase în deplasare, urcând de pe locul 7 pe locul 5 în clasament, la 11 puncte faţă de lider.

Agromar
Amanet King Onix
JTTI
Florian Shaorma
Benzinaria Recea - Pasti 2024

Deşi a câştigat pe teren propriu etapa trecută în ultima fază, formaţia din Victoria nu reuşeşte mare lucru în deplasarea de la Hărman. Scorul final înregistrat de cele două formaţii a fost de 3-1, Cristiean de la Victoria punctând în minutul 80, evitând o înfrângere de 3-0, scor de neprezentare.