Liga a IV-a: Lupta rămâne deschisă la vârf

Capul de afiş al rundei de sâmbătă a campionatului Ligii a IV-a a fost întâlnirea de la Zărnești, unde echipa locală, Celuloza, a întâlnit Înfrăţirea Hărman, într-un joc cu implicaţii în lupta pentru promovare. Partida condusă de o brigadă din Făgăraş, avându-l la centru pe Marian Barbu, ajutat de Dragoş Bogdan şi Constantin Cantemir, a fost extrem de disputată. În final, victoria a revenit gazdelor, cu 2 – 1.

Berivenii au fost foarte aproape de a încurca liderul, F.C. Râşnov, pe terenul acestuia, însă au cedat până la urmă, cu 0 – 1.

Olimpic Voila a acumulat primele puncte din retur prin victoria obţinută la masa verde, cu Bucegi Predeal, scor 3 – 0.

Rezultatele etapei :

A.S.F. Zărneşti – Înfrăţirea Hărman  2 – 1

Olimpic Voila – Bucegi Predeal 3 – 0

Inter Cristian – F.C. Ghimbav 2000  2 – 0

F.C. Râşnov – Carpaţi Berivoi   1 – 0

Viitorul Ghimbav – C.F.R. Braşov 3 – 0

Aripile Braşov – Cetatea Rupea  4 – 2

F.C. Braşov II si Energia Feldioara –  au stat

Clasament

1       F.C. Râşnov       18     13       2     3          66-20       41p   +14

2       Inter Cristian      18     11       4     3          56-28       37p   +10

3       A.S.F. Zărneşti   16     12       1     3          45-19       37p   +13

4       Înfrăţirea Hărman        18     11       2     5          38-18       35p   +8

5       Viitorul Ghimbav         16     11       1     4          42-17       34p   +10

6       C.F.R. Braşov    18     9         2     7          47-27       29p   +2

Moveos Fagaras_11.22
Amanet King Onix
Valencia
Spalatoria GPC
JTTI
Firma constructii

7       F.C. Braşov II     16     8         2     6          33-23       26p   +2

8       Cetatea Rupea    18     8         1     9          37-47       25p   -5

9       Carpaţi Berivoi   18     7         3     8          37-44       24p   -3

10     Energia Feldioara         17     4         3     10        26-46       15p   -9

11     Aripile Braşov    17     5         2     10        25-54       17p   -7

12     F.C. Ghimbav 2000     18     4         3     11        26-48       15p   -12

13     Olimpic Voila     16     2         3     11        10-50       9p     -15

14     Bucegi Predeal    18     1         1     16        11-58       4p     -23

 

Etapa viitoare, sâmbătă, 13 aprilie, ora 11:00

Înfrăţirea Hărman – Olimpic Voila

Bucegi Predeal – F.C. Braşov II  0 – 3

F.C. Ghimbav 2000- F.C. Râşnov

Cetatea Rupea – Carpaţi Berivoi

C.F.R. Braşov – A.S.F. Zărneşti  0 – 3

Aripile Braşov – Viitorul Ghimbav

Inter Cristian şi Energia Feldioara vor sta


Apreciază
Distribuie