Liga a V-a, etapa a XVI-a

Seria Est :

Izvorul Hoghiz – AS Caţa 1 – 1

Progresul Ticuşu Vechi – Civitas II  Făgăraş  0 – 3

Oltul Comăna – AS Poiana Mărului 0 – 5

Luceafărul Mărgineni – AS Vad 1 – 1

Partizanul Ileni – AS Bucium 6 – 3

Olimpia Şercăiţa – Transilvania Felmer 1 – 0

Şercăiana Şercaia a stat

Clasament:

1       Partizan Ileni       15     12     0       3       58-23          36p   +12

2       AS Caţa     14     11     2       1       62-11          35p   +14

3       Izvorul Hoghiz     15     10     2       3       52-22          32p   +8

4       AS Poiana Mărului       15     10     2       3       46-19          32p   +11

5       A.C.S. Civitas II Făgăraş       15     9       0       6       49-25          27p   +6

6       Luceafărul Mărgineni    15     8       1       6       35-33          25p   +1

7       A.S. Bucium        15     8       0       7       50-45          24p   +3

8       A.S. Vad    15     6       2       7       29-29          20p   -1

9       Transilvania Felmer      15     5       0       10     22-41          15p   -6

10     Şercăiana Şercaia 14     4       1       9       23-47          13p   -8

11     Olimpia Şercăiţa  14     3       2       9       31-59          11p   -10

12     Progresul Ticuşu Vechi 15     3       0       12     20-50          9p     -15

13     Oltul Comana      15     1       0       14     12-85          3p     -21

Etapa viitoare, duminică, 14 aprilie

AS Caţa – Progresul Ticuşu Vechi

Civitas II Făgăraş – Oltul Comăna

AS Poiana Mărului – Luceafărul Mărgineni

AS Vad – Partizanul Ileni

AS Bucium – Olimpia Şercăiţa

Şercăiana Şercaia – Izvorul Hoghiz

Transilvania Felmer – va sta

Seria Vest :

Beclereana Beclean – Benelux Cincu 4 – 1

Valencia
Proaspat Alb
Spalatoria GPC
La Turcu
Amanet King Onix
JTTI
Moveos Fagaras_11.22

Avântul Iaşi – AS Ileni  0 – 3

Progresul Voivodeni – Oltul Rucăr 4 – 1

Carpaţi Ucea – Săgeata Drăguş 2 – 1

Receana Recea – AS Mândra 1 – 3

Olimpia Săsciori – FC Sebeş 2011 1 – 4

Oltul Făgăraş – FS Voila 2 – 1

Clasament :

1       Progresul Voivodeni     16     13     0       3       45-24          39p   +15

2       Săgeata Drăguş    16     11     1       4       45-21          34p   +10

3       FC Sebeş 2011    16     10     2       4       35-17          32p   +11

4       AS Mândra 16     9       2       5       29-26          29p   +8

5       Beclereana Beclean       16     8       3       5       41-21          27p   0

6       A.S Ileni     16     8       2       6       32-26          26p   +2

7       Olimpia Săsciori  16     8       2       6       29-27          26p   +2

8       F.S.Voila    16     7       1       8       24-25          22p   -2

9       Receana Recea     16     7       1       8       26-32          22p   -2

10     Oltul Făgăraş       16     5       1       10     26-36          16p   -8

11     Carpaţi Ucea       16     5       0       11     28-59          15p   -9

12     Benelux Cincu     16     4       2       10     24-34          14p   -10

13     Avântul Iaşi         16     4       2       10     31-43          14p   -13

14     Oltul Rucăr 16     2       3       11     19-43          9p     -15

 

Etapa viitoare, duminică, 14 aprilie

Benelux Cincu – Avântul Iaşi

A.S Ileni – Progresul Voivodeni

Oltul Rucăr – Carpaţi Ucea

Săgeata Drăguş – Receana Recea

AS Mândra – Olimpia Săsciori

FC Sebeş 2011 – Oltul Făgăraş

F.S. Voila – Beclereana Beclean

 


Apreciază
Distribuie