Liga Națională de Handbal: SCM Timișoara – CSM Făgăraș 27-20 (15-9)

Handbaliștii Făgărașului au ratat șansa de a se desprinde de ultimul loc al clasamentului Ligii Naționale. CSM Făgăraș a pierdut joi, 10 noiembrie 2016, meciul desfășurat în deplasare, în compania Politehnicii Timișoara, ocupanta locului 10.

Timișorenii au controlat jocul în întregime, conducând pe toată durata meciului. Primul gol al făgărășenilor a fost înscris abia în minutul 8, prin Alisie, care a adus scorul la 4-1.

Cea mai mare diferență de scor (14-7) s-a înregistrat în min. 17, iar cel mai strâns (18-14), în min. 39, după patru ratări consecutive ale gazdelor  și o perioadă mai bună de joc a făgărășenilor.

Marcatorii echipei noastre au fost: Alisie (5), Dedu (4), Frățilă (3), Filip (3), Nagy (3), Pasere (2).

Agromar
Amanet King Onix
Monumente funerare
JTTI
Moveos

Până la urmă, ratările au făcut diferența. Făgărășenii au avut 17 aruncări eșuate (10 în prima repriză), față de doar 11 nereușite ale gazdelor.

CSM Făgăraș va susține următorul meci la Odorhei, împotriva deținătoarei Cupei Challenge de anul trecut.