Locuri de muncă disponibile la Demgy Făgăraș

Membră a grupului Demgy Group, Demgy Făgăraș S.R.L. este o societate cu capital francez care operează în sectorul injecției de mase plastice având o bogată tradiție în realizarea componentelor auto și a pieselor prelucrate mecanic în industria automotive, industria aeronautică precum și alte industrii.

Demgy Făgăraș angajează:

  • Șef proiect;
  • Inginer Automatist;
  • Reglori mașini injecție
  • Responsabil calitate clienți-furnizori

Dacă sunteți interesat, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa noastră de e-mail. Vă așteptăm să vă alăturați echipei noastre dinamică și entuziastă!

Persoanele interesate sunt rugate să sune la nr. de telefon: 0766.065.013 sau să trimită CV-ul la adresa office.fagaras@demgy.com.

ȘEF PROIECT

Ești dinamic, autonom și organizat?

Știi sa comunici bine in limba engleza si deții cunoștințe suficiente pentru a fi independent in utilizarea mijloacelor informatice de lucru?

Atunci alătură-te echipei DEMGY FAGARAS!

Beneficii:

  • Salariu motivant compus din prime (in functie de realizari: productivitate, flexibilitate, complexitate) +Tichete de masa;
  • prime de sarbatori;
  • asigurare de sanatate privata, gratuita;
  • Team-building
  • Traininguri de specializare
  • Cursuri de dezvoltare personala
  • Suport in reconversii profesionale interne
  • Evenimente/petreceri de companie

COMPETENȚE NECESARE

  • Competente de planificare, coordonare si organizare a activitatii si a resurselor;
  • Competente de control-evaluare;
  • Limba engleză (scris si vorbit) nivel avansat;
  • Gestionarea competentă a aplicațiilor standard MS Office;
  • Cunoștințe tehnice si desen tehnic – avantaj;
  •  Experiență în lucrul pe proiecte – avantaj.

Misiunea/scopul postului

Coordonarea eficientă a tuturor activităților proiectului în vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai înalte standarde din punct de vedere timp, cerințe, cost, nivel de calitate.

Activitati principale

Monumente funerare
Royall Security
Victoria Federal IFN
Sezar Forest - soferi profesionisti
Logiscool
Florian Shaorma - Pasti
  • Analizeaza caietele de sarcini si documentatia tehnica contractuala a clientilor.
  • Participa la conceperea mijloacelor (utilaje si masini) necesare in productie si pentru control.
  • Este garantul bunei desfasurari a proiectului din punct de vedere tehnic, costuri, termene.
  • Pune in practica planificarea de urmarire a proiectului in conformitate cu regulile societatii si respectand procedurile de calitate
  • Urmarirea bugetului si a angajamentelor de investitii in utilaje si masini in raport cu bugetul prevazut
  • Integrarea problemelor

INGINER AUTOMATIST

Responsabilități

    • urmareste si respecta planul de mentenanta preventiva in ceea ce priveste functionarea in parametrii tehnici optimi a instalatiilor electrice ale utilajelor si echipamentelor electrice de la nivelul intregii societati. – asigura functionarea sistemelor de automatizare in paramentrii tehnici stabiliti;
    • asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare;
    • propune solutii de imbunatatire a proceselor;
    • participa la realizarea lucrarilor de investitii si reparatii, pe domeniul electric AMC – automatizari, la termenele si standardele de calitate stabilite.
    • se preocupa ca termenele de realizare a sarcinilor individuale sunt identificate in timp util in scopul incadrarii in sarcinile echipei.
    • sa asiste si sa ofere suport echipei in instalarea si funcționarea echipamentelor
    • sa diagnosticheze si sa repare sistemele si echipamentele
    • sa asigure efectuarea masuratorilor electrice / electronice de precizie
    • sa asigure identificarea si localizarea defecțiunii.
    • sa ofere mentenanța si repararea echipamentelor electrice si automatice
    • sa asigure intreținerea si calibrarea sistemelor si echipamentelor electronice,
    • sa monitorizeze funcționarea echipamentelor pentru controlul din timpul procesului si pentru acțiuni preventive.
    • sa asigure repararea si calibrarea elementelor de automatizare.
    • pregateasca pentru reviziile tehnice periodice
    • sa intervina prompt, prin actiuni specifice si ȋn limitele competentei, asupra cauzelor care pot produce functionarea anormala sau avarii ale acestora.

 Cerințe

    • studii superioare de specialitate: Automatica si Calculatoare / Electronica;.
    • experienta profesionala constituie avantaj in domeniul automatizarilor programabile;
    • bune cunostinte in domeniul automatizarilor industriale, automate programabile tip PLC Siemens, , Omron, masini interfata cu utilizator .
    • Roboti industriali, permatici.
    • abilitati de planificare si organizare, persoana responsabila, adaptabila;
    • cunostinte PC: suita MS Office, programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor;
    • cunoștințe lb. engleza nivel avansat (limbaj tehnic specific);

De asemenea, veti beneficia si de :

    • Asigurare medicala privata ( in conformitate cu Politica Angajatorului).
    • Prima si cadouri de Craciun;
    • Tichete cadou de Paste;
    • Obiectivele specifice pentru anul N vor fi aduse la cunoștință , in cursul ultimului trimestru al anului N-1.
    • Transport gratuit ( in conformitate cu Politica Angajatorului).
    • Bonuri de masa in valoare de 30 de lei/zi lucrata.
    • Angajarea va fi cu norma intreaga, programul fiind de 40 ore/ saptamana.
    • Concediu de odihna 21 zile /an.

Alte Beneficii:

    • Salariu motivant compus din prime (in functie de realizari: productivitate, flexibilitate, complexitate) .
    • Evenimente/petreceri de companie.

REGLORI MAȘINI INJECȚIE

  • Pregătirea şi montarea matrițelor
  • Dirijarea şi supravegherea procesului de injecție
  • Inlăturarea defecţiunilor/perturbaţiilor
  • Asigurarea calității pieselor executate
  • Manipularea perifericelor procesului de injecție

 Cerințe

  • Studii medii profil tehnic sau absolvent școală profesională
  • Cunoștințe de operare a utilajelor de injectare mase plastice
  • Cunoștințe de bază în ceea ce privește structura și construcția matrițelor,
  • Cunoștințe și experiență practică privind materialele folosite în procesul de injectare mase plastic
  • Cunoștințe de bază de electronică, transport, mecanică și pneumatică.

RESPONSABIL CALITATE CLIENȚI – FURNIZORI

Candidatul ideal:

  • Ai capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și locului de munca ?
  • Ești metodic/ă, riguros/oasă?
  • Ai abilitatea de a învăța rapid?
  • Comunici bine în limba engleză !!( obligatoriu)
  • Manifești spirit de echipă în relațiile cu colegii?

 Principalele responsabilități:

  • Efectueaza sarcini specifice la cererea superiorului sau
  • Aplica regulile definite in QSE
  • Punerea în practică a politicii de calitate definita de Directiune respectand obiectivele fixate
  • Prelucreaza informatile si le interpreteaza;
  • Urmareste implementarea actiunilor preventive/corective; rapoarte de actiuni;
  • Inregistreaza reclamatiile clentilor;
  • Conduce sedintele de 8D, completeaza rapoartele 8D;
  • Intocmeste reclamatiile catre furnizori;
  • Responsabil de urmarirea indicatorilor si a afisajului vizual;
  • Participa la sendinte planificate;
  • Modifica si creeaza documente de productie ( fise instructiuni, proceduri) prin adaugarea actiunilor in urma analizelor de cauza radacina;
  • Actualizeaza FMEA in urma reclamatiilor;
  • Introduce si urmareste actiunile din cadrul rapoartelor de analiza in planul de ameliorare continua;
  • Trateaza neconformitatile furnizori si clienti in programul MFILES
  • Participa in cadrul auditurilor interne si externe;
  • Completeaza actiunile corective si preventive in rapoartele de audit grup si client;
  • Mentine relatiile cu furnizorii si clientii;

Beneficii:

    • Salariu motivant +Tichete de masa;
    • Prime de sarbatorisi prime de obiectiv;
    • Asigurare de sanitate private dupa 3 luni;
    • Traininguri de specializare;

Apreciază