Clarfon
Star FM - TOP Header
Clarfon - ianuarie 2026
Acasă Politic Mihai Popa, ales vicepreşedinte al Consiliului Judeţean

Mihai Popa, ales vicepreşedinte al Consiliului Judeţean

Făgărăşeanul Mihai Popa a fost desemnat ieri vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Braşov. Din 34 de consilieri judeţeni prezenţi la şedinţa forului, 21 l-au votat pe preşedintele PSD Făgăraş pentru această funcţie. Mihai Popa a fost propus de către USL şi PPDD. Contracandidatul lui a fost Adrian Gabor, propus de PDL, care a primit doar 11 voturi.

Avocatul Popa ocupă astfel de ieri scaunul lui Viorel Chiriac, fostul vicepreşdinte al Consiliului Judeţean Braşov, care în decembrie anul trecut a fost ales senator în urma alegerilor parlamentare. De acum şi până atunci acest post a fost vacant.

Victoria Federal IFN
La doi pasi
Reno Depo
Competente digitale
Rahe Invest
Monumente funerare
UID Fagaras
Amanet King Onix
Mobila SH
Florian Shaorma

În noua sa calitate, Mihai Popa a participat tot ieri ca şi vicepreşedinte al CJ la semnarea protocolului prin care Făgăraşul va avea din toamnă o şcoală profesională, protocol care a fost încheiat la Colegiul ,,Aurel Vijoli” din Făgăraş.

 


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Florian Shaorma
UID Fagaras
Rahe Invest
Victoria Federal IFN
Amanet King Onix
Competente digitale
La doi pasi
Reno Depo
Monumente funerare
Mobila SH

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.