Paul Socol, medaliat cu argint

Oraşul Miercurea Ciuc a găzduit, la sfârşitul săptămânii trecute, în perioada 29 – 30 martie, finala Campionatului Naţional Şcolar de Judo pentru Cadeţi U-18.
Făgăraşul a fost reprezentat la această competiţie de doi sportivi aparţinând cluburilor C.S.Ş. şi C.S.M. Făgăraş, aflaţi sub îndrumarea antrenorilor Gheorghe Cânduleţ, respectiv Ioan Vichente Dragoş.
Paul Socol a concurat la categoria 90 de kilograme şi a obţinut 4 victorii, fiind învins, în finală, la puncte, obţinând astfel medalia de argint. Celălalt sportiv, Liviu Iarca, la categoria +90 de kilograme, după două victorii şi o înfrângere, mai avea nevoie de încă un succes pentru a juca pentru medalie, dar a fost învins, şi astfel, în final, a ocupat doar locul al VII-lea.