Sâmbătă: HCM Făgăraş – Universitatea Craiova

Sâmbătă, 4 octombrie, HCM Făgăraş va evolua pe teren propriu cu cei de la Universitatea Craiova. Cei doi arbitri care vor împărţi dreptatea pe teren sunt doi bucureşteni stabiliţi de Federaţia Română de Handbal. Meciul de sâmbătă contează pentru etapa a patra, în Seria B a primei Divizii.

Etapa trecută, elevii profesorului Dumitru Opriş au pierdut la limită contra celor de la CS Universitatea Cluj. Meciul s-a disputat la Cluj-Napoca, contând pentru runda a treia a ediţiei de campionat. La finalul celor 60 de minute regulamentare, făgărăşenii au fost nevoiţi să se declare învinşi cu doar două goluri diferenţă, scor final 35-33. Nici prima repriză nu a aparţinut HCM-ului, asta pentru că scorul a fost 18-15.

Meciul cu craiovenii de sâmbăta aceasta se va disputa pe teren propriu, în sala de sport a Colegiului Naţional „Radu Negru”. După cele trei etape disputate deja, HCM Făgăraş se află pe poziţia a 10-a.