Surpriza nu s-a produs, F.C. Râşnov – campioană

Ultima etapă a campionatului Ligii a IV-a la fotbal a nu a schimbat ierarhia stabilita in urma cu o săptămâna când derbiul dintre A.S.F. Zărneşti şi F.C. Râşnov s-a încheiat la egalitate 1 – 1 şi in urma careia rasnovenii si-au asigurat locul I si participarea la barajul pentru promovarea in Liga III-a.

F.C. Rasnov a intalnit acasa pe Olimpic Voila de care a dispus in final cu 8 – 1, dar au avut ceva emotii in primele minute cand cei care au deschis scorul au fost voilenii din penalty si au ramas si in zece jucatori.

Gazdele  si-au revenit insa repede si pana la pauza au marcat de sase ori, victoria ne mai putand fi pusa la îndoială.

La Berivoi, zărneştenii aveau nevoie de victorie si de o minue la Rasnov pentru a mai putea spera la locul I. Aceştia au reusit sa se impuna cu 4 – 2 dar cum minunea nu s-a mai produs s-au multumit, in final, cu locul secund.

Carpaţi Berivoi – A.S.F. Zărneşti                                         2 – 4

F.C. Râşnov  – Olimpic Voila                                               8 – 1

Inter Cristian  – F.C. Braşov II                                              7 – 0

Energia Feldioara – Cetatea Rupea                                      4 – 5

Bucegi Predeal – Înfrăţirea Hărman                                     0 – 3