Un fost fotbalist al naţionalei vrea şcoală de fotbal la Făgăraş

Ionel Ganea îşi doreşte o şcoală de fotbal la Făgăraş. Fostul antrenor de la U Cluj, fotbalistul făgărăşean de Divizia A Ionel Ganea, ar vrea să se întoarcă în oraşul din care a plecat cu peste 20 de ani în urmă.

El a contactat autorităţile făgărăşene în vederea unui parteneriat cu municipalitatea în acest sens. Deocamdată nu s-au stabilit detalii despre cum va funcţiona parteneriatul, ce presupune el şi cum se vor înscrie copiii în noua şcoală de fotbal.

Amanet King Onix
Monumente funerare
Reno Depo
Zambete la cafea - Maria Visu
Stihl
Proaspat Alb

În vârstă de 41 de ani, sportivul a fost ultima oară antrenor la Universitatea Cluj, iar înainte de asta – director sportiv la Dinamo Bucureşti. În palmaresul său figurează 119 goluri la echipele de club şi 19 goluri date ca jucător al naţionalei.

(Cristina Cornilă)


Apreciază
Distribuie