Voila bate Victoria

Etapa a 19-a din Liga a IV-a s-a consumat sâmbătă 5 aprilie, de la ora 11.00. Derby-ul local, A.S. Olimpic Voila – A.S.C. Oraşul Victoria, a înclinat balanţa în favoarea jucătorilor lui Mircea Suciu, deşi la pauză scorul era alb, 0-0.

Portarul echipei din Voila, Cristian Cherecheş, spune că meciul a fost unul frumos, s-a jucat bărbăteşte, iar victoria a venit doar pe finalul meciului.

Primul gol a fost marcat de Adrian Besoiu de la 11 metri în minutul 60, dar după numai 8 minute Daniel Colarez, fost jucător al Civitasului, a egalat, dând speranţe celor de la Victoria.

Royall Security
Benzinaria Recea - Pasti 2024
Proaspat Alb
Victoria Federal IFN
Agromar

Vasile Benţea, de la A.S. Voila, reuşeşte, totuşi, să închidă tabela la 2-1, în minutul 85, iar băieţii din Victoria să nu reuşească egalarea nici în cele patru minute de prelungiri.