Star FM - TOP Header
Clarfon
Clarfon - noiembrie
Acasă Social Vom putea compara, de acasă, prețurile la alimentele din magazine
,

Vom putea compara, de acasă, prețurile la alimentele din magazine

Prețurile alimentelor din România vor putea fi urmărite pe internet.

După Monitorul prețurilor pentru carburanţi, în 15 octombrie va fi lansat și Monitorul preţurilor la alimente.

Consiliul Concurenţei a anunțat că de marțea viitoare vom putea compara de acasă, de pe un calculator sau de pe telefonul mobil, preţurile la 30.000 de produse comercializate în marile magazine din țară, scrie rador.ro.

Reno Depo
Florian Shaorma
Victoria Federal IFN
Amanet King Onix
Monumente funerare
UID Fagaras
La doi pasi

Preşedintele Consiliului, Bogdan Chiriţoiu, a declarat că sortimentele vor acoperi peste jumătate din vânzările de produse alimentare din toată România.

Datele despre preţurile acestora vor putea fi găsite la adresa monitorulpreturilor.info, unde deocamdată se găsesc toate informaţiile despre tarifele la carburanţii auto şi la încărcarea maşinilor electrice.

Autoritatea pentru concurenţă se aşteaptă ca în urma lansării noii aplicaţii preţurile produselor să scadă spre nivelul magazinelor care au preturi mai mici, ca să nu piardă clienţi.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

UID Fagaras
Amanet King Onix
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
La doi pasi
Monumente funerare
Reno Depo

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.