Clarfon
Star FM - TOP Header
Clarfon septembrie
Acasă Țara Făgărașului Prins cu bena încărcată cu lemne de foc

Prins cu bena încărcată cu lemne de foc

Un tânăr din Şinca Nouă a fost prins de poliţie în timp ce transporta lemne fără acte de provenienţă.

Oamenii legii din Şinca Nouă i-au anunţat pe colegii de la Poiana Mărului că spre comuna lor se îndreaptă un transport ilegal de material lemnos. Poliţiştii din Poiana Mărului, după ce au primit semnalmentele autoutilitarei, l-au tras pe dreapta pe şofer, pe DN 73A.

În bena autovehiculului a fost găsită cantitatea de 1,8 mc de lemn de foc, de esenţă fag, fără documente de provenienţă.

Victoria Federal IFN
MCG Betoane
Reno Depo
Florian Shaorma
La doi pasi
Monumente funerare
Amanet King Onix
Frizeria verde

Astfel că suspiciunile poliţiştilor şincani s-au dovedit a fi adevărate.

În urma controlului, şoferul autoutilitarei, un tânăr de 21 de ani din Şinca Nouă, a fost amendat cu 2.000 de lei, iar marfa a fost reţinută în vederea confiscării.

Foto: arhivă


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

La doi pasi
MCG Betoane
Victoria Federal IFN
Frizeria verde
Monumente funerare
Florian Shaorma
Reno Depo
Amanet King Onix

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.