Star FM - TOP Header
Clarfon - testare februarie 2026
Clarfon - oferta februarie 2026
Acasă Sport Medaliaţi la arte marţiale

Medaliaţi la arte marţiale

Sportivii din Ţara Făgăraşului care practică artele marţiale adună medalii după medalii. Astfel, sâmbătă şi duminică, 25 şi 26 mai, mai mulţi sportivi s-au impus la Sibiu şi la Braşov la competiţiile de karate.

La Sibiu a avut loc Cupa României Interstiluri organizată de Federaţia Română de Karate. Cluburile de karate din Făgăraş şi Victoria au obţinut 5 medalii.

La doi pasi
Rahe Invest
Amanet King Onix
UID Fagaras
Competente digitale
Mobila SH
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
Reno Depo

Au luat locuri fruntaşe Silviu Lungu şi Simona Nistor de la clubul CSM Karate-Do Făgăraş, antrenaţi de sensei Gheorghe Ţeţu. De la Clubul Viromet Victoria premianţii au fost Daniel Man şi Betina Tureac, antrenaţi de Cristian Iosipescu. O altă premiantă este Maria Călin de la CSS Făgăraş, antrenată de Anne Marie Matei-Bora.

Alţi 64 de sportivi, numai din Făgăraş de data aceasta, au participat la Cupa Wankan de la Braşov, competiţie care a adunat 180 de sportivi din 10 cluburi din ţară. Karateka făgărăşeni au obţinut 25 de locuri I, 20 locuri II şi 20 locuri III. Sportivii fac parte de la CSM Karate Făgăraş, antrenaţi de Ioan Râmbeţ.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Reno Depo
La doi pasi
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
Amanet King Onix
Competente digitale
UID Fagaras
Rahe Invest
Mobila SH
Monumente funerare

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.