O nouă victorie pentru CSM Făgăraș: 8 goluri diferență, în meciul cu CSM Reșița

Handbaliștii făgărășeni au bifat vineri, 9 aprilie, a doua victorie în turneul de la Cluj, care contează pentru Liga Națională de Handbal.

Chiar dacă la pauză scorul era în favoarea jucătorilor de la CSM Reșița (13-15), sportivii antrenați de Mitică Opriș au reușit să-și strângă forțele și să domine cea de-a doua repriză, meciul încheindu-se cu un scor clar în favoarea făgărășenilor 32 – 24.

Marcatori: Csog (8), Moisa (5), Constantinescu (4), Mocan (4), Turcu (3), Bologa (2), Ștefan (2), Fîntână (1), Cupu (1).

Amanet King Onix
Demgy
Proaspat Alb
Royall Security

Reamintim că CSM Făgăraș a disputat și, joi, 8 aprilie, un meci din cadrul turneului cu nr. 12 din Liga Zimbrilor. Confruntarea CS Magnum Botoșani – CSM Făgăraș s-a încheiat cu scorul 20 – 28 (11-12).

În cadrul turneului de la Cluj, CSM Făgăraș mai are programat un meci cu CSM București, care va avea loc duminică, 11 aprilie, de la ora 11:30.