Cupa Royall Security

După ce a avut loc deschiderea primului teren sintetic acoperit din Făgăraş, acum are loc şi primul concurs cu premii pe acest teren. Este vorba despre balonul de lângă stadionul Municipal din Făgăraş, unde a început o competiţie fotbalistică pentru „Cupa Royall Security”.

Cupa “ROYALL SECURITY” se desfasoara in perioada 27 iulie-10 august, participand 16 echipe, impartite in 4 grupe!!GRUPA A
1. TNL_______9-puncte(16 – 8)
2. OLD INTIM_6-puncte(22 – 6)
3. CARMOLIMP3-puncte(12 – 15)
4. RONESANS_0-puncte(6 – 27)

GRUPA B
1.PROGRESUL_9-puncte(19 – 6)
2. MANDRA___6-puncte(23 – 6)
3. OLTUL_____3-puncte(7 – 16)
4. LUCAROLA_0-puncte(6 – 27)

GRUPA C
1. MASIFPANEL_______6-puncte(12 – 6)
2. FLORIAN SHAORMA_6-puncte(13 – 8)
3. STEAGU’ ROSU____6-puncte(8 – 5)
4. REAL____________0-puncte(2 – 16)

GRUPA D
1. ROYALL_____9-puncte(15 – 3)
2. DERBY&NAE_6-puncte(15 – 6)
3. EAGLES____3-puncte(5 – 12)
4. BENELUX___0-puncte(3 – 17)

IN CAZ DE EGALITATE SE TINE CONT DE MECIUL DIRECT SI APOI DE GOLAVERAGE.

Meciurile se vor desfasura dupa urmatorul program:

SAMBATA 27 IULIE
ora 19:00 – OLD INTIM – RONESANS 12 – 0
(Streza 4, Cocan 4, Puia 2, Tarus, Boncz)
ora 20:00 – DERBY & NAE – BENELUX 6 – 0
(Buciumean 2, Galatean, Nicolae, Besoiu, Francu)

DUMINICA 28 iulie
ora 18:00 – REAL – FLORIAN SHAORMA 1 – 6
(Andrei – Pop G. 3, Patachi 2, Rentea)
ora 19:00 – PROGRESUL VOIVODENI – LUCAROLA 9 – 3
(Torcea 7, Cornea, Costea – Gabor 2, Dragusan)

LUNI 29 iulie
ora 19:00 – CARMOLIMP – TNL 2 – 5
(Gartea 2 – Lie 2, Flucus 2, Iaru)
ora 20:00 – MANDRA – OLTUL 7 – 2
(Pasare 2, Mesaros 2, Rosu 2, Antinie – Tobias, Ferezan)
ora 21:00 – STEAGU’ ROSU – MASIFPANEL 3 – 0
(Urs, Horjea, Dicu)
ora 22:00 – DERBY – ROYALL 1 – 4
(Buciumean – Turba, Beleaua O., Grecu, Beleaua M.)

MARTI 30 iulie
ora 20:00 – BENELUX – EAGLES 1 – 3
(Musunoi – Greavu, Rotaru,Hoja)
ora 21:00 – STEAGU’ ROSU – FLORIAN SHAORMA 2 – 5
(Manduc, Maican – Patachi, Lentea, Barsan, Pop G.)

MIERCURI 31 iulie
ora 19:00 – REAL – MASIFPNEL 1 – 7
(Doltu – Streza, Ionut 3, Balan, Carstea, Urs)
ora 20:00 – CARMOLIMP – RONESANS 7 – 1
(Sofonea 2, Rosu 3, Vezeteu, Lepadatu – Vacaretu)

JOI 1 august
ora 19:00 – OLD INTIM – TNL 1 -3
(Streza – Iiminovici, Lie, Sinea R.)
ora 20:00 – EAGLES – DERBY&NAE 2 – 8
(Comaromi 2 – Galateanu 3, Mardan, Buciumean , Francu, Besoiu, Trifan)
ora 21:00 – PROGRESUL VOIVODENI – MANDRA 3 – 2
(Cornea 3 – Morar, Baboia)
ora 22:00 – LUCAROLA – OLTUL 2 – 4
(Dragusan, Stefan – Ferezan 2, Movila 2)

VINERI 2 august
ora 19:00 – ROYALL – BENELUX 8 – 2
(Grecu 3, Beleaua O. 2, Beleaua M., Tronciu 2 – Musunoi, Moldovan)
ora 20:00 – MASIFPANEL – FLORIAN SHAORMA 5 – 2
(Urs 3, Badea, Streza – Cotoc 2)
ora 21:00 – STEAGU ‘ ROSU – PARAU 3 – 0
ora 22:00 – PROGRESUL VOIVODENI – OLTUL 7 – 1
(Cerchizan 2, Cornea 2, Torcea 3 – Cornea-aut)

SAMBATA 3 august
ora 18:00 – LUCAROLA – MANDRA 1 – 14
(Tatu – Mesaros R 6, Baboia 2, Pasare 3, Rosu, Mesaros S)
ora 19:00 – TNL – RONESANS 8 – 5
(Sinea R 3, Iminovici 2, Lie 2 – Capata 3, Bortan 2)
ora 20:00 – CARMOLIMP – OLD INTIM 3 – 9
(Gartea 2, Rosu – Streza 5, Boncz 2, Tarus, Sarghe)

DUMINICA 4 august
ora 18:00 – ROYALL – EAGLES 3 – 0
(Tronciu 3)

Va prezentam loturile echipelor inscrise la Cupa:

<Grupa A>

RONESANS: – CAPATA MIREL
– GUTUI IONEL
– CUTIC ALEXANDRU
– STOICUT MARIUS
– VACARETU CLAUDIU
– LUCACI CIPRIAN
– KAFTAR AHMET
– SEZER ERDAL
– BORTAN MIHAI
– TELERAS NICOLAE

OLD INTIM: – COMSA GHEORGHE – portar
– ANDRONIC DANIEL
– BACILA CRISTIAN
– BONCZ GABRIEL
– STREZA MARIAN
– TARUS CIPRIAN
– SARGHE CATALIN
– PUIA CATALIN
– COCAN CRISTIAN

Moveos
Spalatoria GPC
Proaspat Alb
JTTI
Demgy
Amanet King Onix
curatare tapiterie
Victoria Federal IFN

TNL: – MAXIM ANDREI
– FLUCUS PAUL
– SINEA RAZVAN
– SINEA EMIL
– STANIMIR IONUT
– ANDRIES OVIDIU
– LIE PAUL
– IMINOVICI ADRIAN
– IARU CRISTINEL
– FATU ALEXANDRU

CARMOLIMP: – URS VALENTIN – portar
– BARGHISAN MIHAI
– PARTENIE HORATIU
– BOER TEODOR
– OANCEA SORIN
– LEPADATU DANIEL
– SOFONEA CRISTIAN
– GARTEA MANU
– ROSU ALEXANDRU
– VEZETEU VZT CATALIN

<Grupa B>

MANDRA: – BUCATARU RAZVAN – portar
– MORAR EMIL
– BUJOR IONEL
– STINGA IONUT
– ROSU CLAUDIU
– BABOIA MARIAN
– MESAROS RADU
– PASERE ALEXANDRU
– ANTINIE LUCIAN

OLTUL FAGARAS: – CISMAS SERGIU – portar
– LUCACI GAVRILA NICOLAE
– DINCA DRAGOS
– POPA IONEL
– SINGURAN SORIN
– FEREZAN FLORIN
– MOVILA ANDREI VLADUT
– MOLDOVAN FLORIN
– TOBIAS MADALIN
– GREAVU GEORGE

PROGRESUL VOIVODENI: – CORNEA MARIUS
– FARCAS MIHAI
– TORCEA MARIUS
– POPA IULIAN
– GRECU NICOLAE
– CERCHIZAN COSMIN
– ROSU OVIDIU
– ROSU IONUT
– COSTEA MARIUS
– GIUGLEA MARIAN

LUCAROLA: – TOROCZKAI ALEXANDRU – portar
– VEGHIU BOGDAN DANIEL
– TATU MARIAN
– DRAGUSEAN ALEXANDRU
– DRAGUSEAN CLAUDIU
– GABOR IONUT
– STEFAN ALEXANDRU
– COLTEA ADRIAN
– USTUROI COSTEL
– COMICI LUCIAN

<Grupa C>

REAL VENETIA: – DANCIU GABRIEL – portar
– ANDREI DAN
– CORNEA MIHAI
– COMANICI DRAGOS
– MOTOC ADRIAN
– ANDREI DOREL
– STOICA NICU
– STEFAN ALIN
– DOLTU LUCIAN
– BABOIA MARIUS

STEAGU’ ROSU: – STANEA DOREL – portar
– MAICAN FLORIN
– FORSEA FLORIN
– HORJEA SILVIU
– HORJEA MARIUS
– DEMETER “GRASU” MARIUS
– URS CRISTIAN
– MOGOS REMUS
– MANDUC SORIN
– DICU DANIEL

FLORIAN SHAORMA: – FARCAS IOAN
– BACHNER PAUL
– POP GRIGORE
– RENTEA IONUT
– POP PAUL
– PATACHI ADRIAN
– BARSAN BOGDAN
– MICLOS GHEORGHE
– COTOC CRISTIAN
– SIRBU MARIUS

<Grupa D>

BENELUX: – BUTOIU MARCEL – portar
– COSTIN PAUL
– MUSUNOI MARIUS
– GAVRILA CLAUDIU
– BRATESCU GABRIEL
– MOLDOVAN CLAUDIU
– BANCAS CLAUDIU
– SAVA CIPRIAN
– CHERECHES PAUL
– BRATESCU DORIN

DERBY&NAE: – FRANCU DAN – portar
– BUCIUMEAN GHEORGHE
– TRIFAN MARIUS
– COTINGHI CATALIN
– GALATEANU CIPRIAN
– BESOIU ADRIAN
– NICULAE OVIDIU
– ROHAT SORIN
– BESOIU EUGEN
– MARDAN CIPRIAN

ROYALL: – TIBREA ALIN – portar
– BELEAUA MARIUS
– GRECU VLAD
– BELEAUA OVIDIU
– LAZAR ALIN
– NEAMTU BOGDAN
– FULICEA SILVIU
– TURBA MIRCEA
– BRATESCU IONUT DANIEL
– TRONCIU ALEXEI

EAGLES: – PASCU CONSTANTIN
– COMAROMI FLORIN
– TECUSAN DRAGOS
– POMARLEANU IONEL
– ROBA ROBERT
– HOGEA DANUT
– LENGHEL BEBE
– GREAVU CORNEL
– BALAN COSMIN

Mai multe detalii despre cupa Royall Security veţi putea citi în ediţia de mâine a ziarului Bună Ziua Făgăraş.

(Alexandru Socaciu)


Apreciază
Distribuie