Duelul făgărăşenilor în liga a IV-a

În etapa a 12-a din Liga a IV-a, zona Braşov, a consemnat un nou duel între combatantele făgărăşene din acest eşalon al competiţiilor de fotbal.

Astfel, pe terenul de fotbal din Voila s-au întâlnit sâmbătă la orele 14.00 formaţiile A.S. Olimpic Voila şi Carpaţi Berivoi. Meciul a fost unul extrem de frumos, cu multe ocazii de poartă, dar şansa, forma bună din ultima perioadă şi avantajul propriului teren au dus echipa din Voila spre o victorie clară, scor final 3-1. Marcatorii celor două formaţii au fost: Roșu în minutul 10, Bența, de două ori, minutele 26 şi 65, iar pentru beriveni a marcat Torcea în minutul 47. Echipele de juniori ale celor două formaţii au făcut exact acelaşi scor, doar că victoria le-a aparţinut celor din Berivoi, meciul disputându-se cu două ore mai devreme şi pe acelaşi teren.

A.S.C. Oraşul Victoria a reuşit să câştige pe teren propriu cu cei de la Cetatea Rupea, scor final 3-1. Juniorii celor două echipe au făcut tot scorul de 3-1. Marcatorii de la echipa mare s-au nimit: Silea în minutul 11, Rozmarin în minutul 54 şi Bud în minutul 79, iar pentru Rupea a marcat Funkstein în minutul 40.

Isoplus Special - Pasti
Moveos
curatare tapiterie
Primaria Soars - Pasti 2024
Royall Security
Brutaria Dragus

În etapa a 13-a se vor disputa sâmbătă, 9 noiembrie de la ora 11.00, următoarele partie: Carpaţi Berivoi – A.S. Caţa, Inter Cristian – Olimpic Voila, F.C. Ghimbav – Oraşul Victoria.