Civitas: o nouă înfrângere la limită

În ultima etapă din prima parte a campionatului Civitas Făgăraş nu reuşeşte să scoată măcar un egal în deplasarea din judeţul Dâmboviţa. Civitas

Deşi făgărăşenii au deschis scorul la Târgovişte prin Streza în minutul 10, cu toate acestea meciul a fost departe de a putea fi adjudecat de echipa etalon a Făgăraşului. Dâmboviţenii au egalat după 10 minute prin Popa, iar la pauză scorul era 1-1.

În repriza a doua şansele de poartă au înclinat balanţa spre gazde, care în minutul 85 reuşesc să marcheze golul victoriei prin Dragnea, iar echipa Făgăraşului să nu reuşască să scoată nici măcar un punct. Civitasul se află în continuare pe ultima poziţie, cu doar două puncte şi o diferenţă de 5 puncte faţă de următoarea clasată.