Fotbal, Liga a IV-a: Făgărăşul este peste Ghimbav

Penultima etapă din Liga a IV-a la fotbal

Carpaţi Berivoi şi Olimpic Voila reuşesc să obţină toate cele trei puncte pe teren propriu în faţa a două formaţii diferite din Ghimbav. A.S.C. Oraşul Victoria, echipa făgărăşeană care a evoluat în deplasare, a pierdut dramatic, 2-7, cu fotbaliştii din Zărneşti.

Olimpic Voila îşi continuă palmaresul pozitiv în Liga a IV-a reuşind să adune toate cele trei puncte puse în joc. Penultima etapă a însemnat pentru voilenii antrenaţi de Mircea Suciu o voctorie importantă cu A.S. Viitorul Ghimbav, scor final 2-0. Cele trei puncte aduce echipa făgărăşeană mai aproape de podiumul competiţiei, locul 5 la egalitate cu locul 4, cu 24 de punte din 7 victorii, 3 egaluri şi 4 înfângeri. Ultima etapă din turul competiţiei pentru Olimpic Voila va fi în deplasarea de la Râşnov, echipă aflată pe poziţia a noua.

Fotbaliştii din Berivoi obţin victoria la limită pe teren propriu împotriva celor de la F.C. Ghimbav 2000 şi mai urcă o poziţie în clasamentul provizoriu. „Obiectivul nostru la finalul competiţiei este să ne menţinem în primele 10 echipe din Liga a IV-a. Victoria cu cei din Ghimbav confirmă faptul că am jucat mai bine, deşi singurul gol a venit în minutul 55 prin Ciumaş”, spune Dorin Răduleţ, preşedintele clubului berivean. La jumătatea primei reprize Gerota primeşte roşu pentru un fault dur şi oaspeţii din Ghimbav rămân în 10 jucători. Carpaţi Berivoi se află acum pe locul 12, iar în ultima etapă va juca împotriva celor de la Inter Cristian.

Moveos
curatare tapiterie
JTTI
Amanet King Onix

A.F.C. Oraşul Victoria se află pe locul 14, cu 11 puncte, iar în etapa a 15-a va juca pe teren propriu cu cei de la A.S. Vulcan, echipă aflată pe poziţia a 10-a.