Handbal

Unirea Sânnicolau Mare – H.C.M. Făgăraş 27 – 28 (14 – 13 )

Campionatul masculin de handbal  a programat la mijlocul săptămânii trecute o nouă etapă în care H.C.M. Făgăraş s-a deplasat la Sânnicolau Mare. Partida s-a ridicat la un nivel foarte bun, iar suspansul rezultatului a ţinut cu sufletul la gură numeroasa asistenţă prezentă la joc. Gazdele impulsionate din tribune au avut un start de joc mai bun şi pe parcursul primei reprize au condus ostilitățile şi a avut tot timpul un avans de două-trei goluri. Pe finalul reprizei, făgărăşenii au dat semnul revenirii şi au redus din diferență, astfel că, la pauză, gazdele au avut doar un gol avans: 14 – 13. În partea secundă, jocul H.C.M a căpătat o altă consistenţă şi încet – încet au trecut la cârma pârtiei. După numai câteva minute au reuşit să se desprindă de adversari şi la 4 goluri, care s-au dovedit, în final, hotărâtoare în obţinerea victoriei.

Jocul cu H.C. Piteşti câştigat la masa verde

Cu toate că au pierdut meciul de pe teren propriu cu scorul de 20 la 22, handbaliștii făgărășeni au primit un cadou de la Federația Română de Handbal. Aceasta a decis că HC Pitești a pierdut partida de la Făgăraș cu scorul de 10-0 pentru că a folosit un jucător fără viza federației.