Minaur, egal cu elvețienii în Champions League

Echipa de handbal masculin HCM Minaur Baia Mare a terminat la egalitate cu elvețienii de la Kadetten Schaffhausen, scor 31-31 (16-18), duminică, pe teren propriu, în Grupa D a Ligii Campionilor.

Primul gol al campioanei a fost marcat de Daniel Bera, făgărăşeanul reşind până la finalul partidei să introducă mingea de patru ori în poarta elvețienilor.

Cu o excepție, Minaur a fost condusă pe tot parcursul primei reprize. La pauză, diferența era de două goluri în favoarea echipei din Țara Cantoanelor, 16-18, dar campioana României a avut un debut foarte bun de repriză secundă, cu patru goluri consecutive, astfel că în min. 37 scorul era 20-18. Minaur s-a menținut la cârma jocului până în min. 45, când Kadetten a egalat, 24-24. Cele două echipe au mers timp de zece minute cap la cap, iar apoi Minaur a avut 30-28 (55). Au urmat trei goluri la rând ale vizitatorilor, Ivancsik a egalat la 31-31.

Logiscool
JTTI
Agromar
Sezar Forest - soferi profesionisti
curatare tapiterie

Făgărăşeanul Bera, unul dintre cei mai buni jucători, a avut şansa victoriei în ultimele secunde, însă mingea a întâlnit bara.

Minaur va juca următorul meci în deplasare, cu formația norvegiană Elverum Handball Herrer, pe 11 octombrie.