O nouă victorie pentru CSM Făgăraș: 8 goluri diferență, în meciul cu CSM Reșița

Handbaliștii făgărășeni au bifat vineri, 9 aprilie, a doua victorie în turneul de la Cluj, care contează pentru Liga Națională de Handbal.

Chiar dacă la pauză scorul era în favoarea jucătorilor de la CSM Reșița (13-15), sportivii antrenați de Mitică Opriș au reușit să-și strângă forțele și să domine cea de-a doua repriză, meciul încheindu-se cu un scor clar în favoarea făgărășenilor 32 – 24.

Marcatori: Csog (8), Moisa (5), Constantinescu (4), Mocan (4), Turcu (3), Bologa (2), Ștefan (2), Fîntână (1), Cupu (1).

JTTI
Moveos
Victoria Federal IFN
Demgy
Brutaria Dragus
Royall Security

Reamintim că CSM Făgăraș a disputat și, joi, 8 aprilie, un meci din cadrul turneului cu nr. 12 din Liga Zimbrilor. Confruntarea CS Magnum Botoșani – CSM Făgăraș s-a încheiat cu scorul 20 – 28 (11-12).

În cadrul turneului de la Cluj, CSM Făgăraș mai are programat un meci cu CSM București, care va avea loc duminică, 11 aprilie, de la ora 11:30.