Sportivii făgărăşeni s-au remarcat la Cupa Chimistului

Sportivii făgărăşeni au luat nouă premii la concursurile organizate sâmbătă, 6 iulie, la Victoria la cea de-a XI-a ediţie a Cupei Chimistului. Făgărăşenii au participat la patru din numeroasele probe propuse de organizatorii evenimentului, respectiv înot, tenis, baschet şi beach volei.

La proba de înot 50 m liber aceştia au luat 7 premii, după cum urmează: Chelemen Bianca – locul I şi Bobohalma Carina – locul III la categoria 10-14 ani. Butnaru Alexandra – locul I, Bobohalma Ioana – locul III, Torok Eva – locul III şi Galea Diana – locul IV la categoria sub 14 ani.

La bărbaţi, la categoria peste 22 ani a obţinut locul I înotătorul Aurelian Curticăpean. La înot anul acesta s-au obţinut cele mai bune rezultate de când sportivii făgărăşeni participă la această manifestare.

La tenis de câmp s-au remarcat Bobohalma Ioana – locul IV  la categoria sub 10 ani şi Bobohalma Carina – locul II la categoria 10-16 ani.
Competiţia a început la ora 10.00 şi s-a încheiat la ora 18.00 cu festivitatea de premiere. Organizatorii (reprezentanţii societăţii Viromet) le-au pregătit celor prezenţi multe şi variate concursuri: întrecere de beach volei, baschet, tenis cu piciorul, înot, orientare sportivă, şah, tenis de câmp, fotbal, trasul funiei, alergări în saci, mâncatul de ardei iute sau concursul de băut bere.

curatare tapiterie
Moveos
Amanet King Onix
Agromar
Victoria Federal IFN
Proaspat Alb

Directorul administrativ al societăţii Viromet Victoria, Costică Badea, a spus că valoarea totală a premiilor la această ediţie s-a ridicat la suma de 20.000 lei.