Turneul de la Recea, succes făgărăşean

Sâmbătă, 26 aprilie, a avut loc la Recea cea de-a treia ediţie a Cupei „Floarea Reginei” la karate. Competiţia a fost organizată de Primăria Recea şi CSM Karate-Do Făgăraş.

La această competiție au participat aproximativ 210 sportivi din 10 cluburi şi mai multe oraşe din ţară precum Brașov, Bacău, Victoria, Făgăraș, Vulcan, Orăștie şi Simeria. Competiția a avut ca scop testarea sportivilor pentru Campionatul European de karate SKIEF care va avea loc la Dresda, Germania, în perioada 9-11 mai. organizatori si arbitri (m)

Ca număr de medalii de aur, pe primul loc s-a clasat clubul CSM Făgăraş, pe cel de-al doilea loc CSM Karate-Do Făgăraş, iar pe locul al treilea CSS Făgăraş.

Florian Shaorma - Pasti
Proaspat Alb
Victoria Federal IFN
curatare tapiterie

Potrivit antrenorului Radu Munteanu, un aspect important legat de competiţia de la Recea a fost prezența unui număr mare de copii până la vârsta de 12 ani, ceea ce arată interesul copiilor pentru karate.