Clarfon - testare februarie 2026
Clarfon - oferta februarie 2026
Star FM - TOP Header
Acasă Economic Cu ce bani se descurcă instituţiile oraşului

Cu ce bani se descurcă instituţiile oraşului

Odată cu bugetul general al Făgăraşului, care a fost aprobat la sediul Primăriei în data de joi, 30 ianuarie, a fost vo tat şi câte un buget separat pentru fiecare din societăţiile care funcţionează în subordin ea Legislativului Local.

Societatea Ecoterm are de cheltuit în acest an 45 miliarde (dintre care 11 miliarde sunt pentru salarii).

SC Pieţe Târguri şi Oboare are un buget de 8,3 miliarde (dintre care 3,9 miliarde sunt pentru salarii).

SC Salco Serv SA are un buget de 3,2 miliarde (dintre care 2 miliarde sunt pentru salarii).

Florian Shaorma
Victoria Federal IFN
Reno Depo
Amanet King Onix
Mobila SH
UID Fagaras
Monumente funerare
La doi pasi
Competente digitale
Rahe Invest
sediul Salco Serv Făgăraş
sediul Salco Serv Făgăraş

Bugetul de la SC Nitroparc SRL este de 1,1 miliarde (dintre care 900 milioane sunt pentru salarii).

Bugetele acestor instituţii sunt destul de asemănătoare cu cele de la nivelul anului 2013, singura societate unde diferenţa este vizibilă fiind Salco Serv, de unde a fost „tăiat” o jumătate de miliard.

(Cristina Cornilă)

 


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Florian Shaorma
Mobila SH
Monumente funerare
Reno Depo
Victoria Federal IFN
UID Fagaras
Rahe Invest
Amanet King Onix
La doi pasi
Competente digitale

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.