Steaua – CSM Făgăraş 19-18 (4-6), după un joc straniu

Meciul de handbal din cadrul etapei a XXII-a din Liga Zimbrilor, desfășurat în sala Concordia Chiajna duminică, 8 martie, a fost unul făra spectatori, fără atmosferă și fără spectacol.

CSM Făgăraş a încasat doar 4 goluri în 30 de minute, lucru destul de rar întâlnit în handbal. Dar a şi marcat puține, doar 6.

Partida a fost modestă. Au lipsit ambiția şi determinarea. Au lipsit şi spectatorii care, din cauza ultimelor măsuri luate de autorități pe seama extinderii cazurilor de coronavirus, nu vor mai putea vedea meciuri în sală, cel puţin în luna martie.

Steaua a lăsat impresia că refuză jocul, iar CSM Făgăraş părea surprinsă că ar fi putut obține victoria.

În ultimul minut de joc, scorul era 18-18, însă gazdele au reuşit golul victoriei.

Când mai erau câteva secunde, Raul Fotonea a scos portarul pentru a aglomera semicercul advers, însă fără efect pe tabela de marcaj.